چه کسب و کار جدیدی راه اندازی کرده باشید و چه به میزانی کارتان گسترش پیدا کرده باشد که نیاز به راه حل های بهتر برای انبارداری و بسته بندی را حس کرده باشید، به احتمال زیاد به دنبال شرکت های لجستیک (3PL)   هستید. ولی قبل از هر چیز باید با نحوه فعالیت این نوع شرکت ها آشنا بشید.

3PL دقیقا چیست؟

ساده ترین توضیح این است که شرکت های  3pl یا  (Third-party logistics) نیاز کسب و کار ها در زمینه ارسال مرسولات را بطور کامل برطرف می کنند. در واقع عملیات انبارداری و بسته بندی و ارسال مرسولات بر عهده این شرکت هاست.

3PL ها قابلیت تنظیم تعرفه ها مختص مشتری هایشان را دارند و این باعث تاثیر بیشتر خدماتشان در بخش های عملیاتی، مالی و مشتری مداری شده است .

نحوه کار 3plها :

ارسال سفارش ها برای کسب و کار های الکترونیک یکی از دغدغه های همیشکیست . انبارداری، بسته بندی ، هماهنگی های ارسال, تعرفه های متغیر و زمان و انرژی که برای ارسال بسته ها صرف می شود بخشی از هزینه های این عملیات است که همه  به شکلی در رضایت مشتری ها و سرعت گسترش کسب و کار تاثیر دارد.

یکی از اصلی ترین مزایای همکاری با شرکت های لجستیک، جلوگیری از اتلاف وقت شما و تیمتان است. در واقع شما یکی از اصلی ترین دغدغه های اجرایی را به تیم دیگری میسپارید که بطور تخصصی تری در حال انجام این فعالیت ها هستند .

خدمات شرکت های لجستیک به کاهش هزینه ها کمک بزرگی میکند. چطور؟  در ابتدا در نظر بگیرید که انبارداری کاری بسیار تخصصی و دقیق است و خطا در هر بخش از آن می تواند هزینه بردار باشد . همکاری با تیم حرفه ای که از نرم افزار های هوشمند استفاده می کنند می تواند به شما این امکان را بدهد تا خطا های برنامه ریزی در تولید و تامین جنس را بهتر پیشبینی کنید و برای رفع آنها زمان کافی نیز داشته باشید . و بدون شک  هزینه های انبارداری،نیرو ها و تجهیزات هم به قدریست که استفاده از خدمات شرکت های 3pl ارزش افزوده ای برای شما به حساب می آید .

پکسچی به عنوان یک شرکت 3PL ، همه تمرکز خود را بر روی خدماتی گذاشته است که باعث کاهش دغدغه ها و افزایش سطح کیفیت ارائه شده توسط کسب و کار های آنلاین شود.

برای آشنایی با خدمات پکسچی اینجا را مطالعه کنید.