73 درصد از مشتری های اینترنتی انتظار دریافت خدمات رایگان ارسال را دارند. ولی آیا ارائه این خدمات برای فروشگاه ها امکان پذیر است ؟ محاسبات پشت این خدمات چگونه است؟

بدون شک شما هم دوست دارید بهترین گزینه های ارسال را به مشتری های خود ارائه دهید.  توجه به حاشیه سود و  مدیریت هزینه های حمل و نقل به شما امکان انتخاب روش مناسب ارسال سفارشات را میدهد .

در این مقاله ، ما موارد زیر را شرح خواهیم داد:

  • عواملی که در نرخ حمل و نقل نقش دارند
  • تخمین و مقایسه هزینه ارسال با پست و شرکت های خصوصی حمل و نقل
  • نحوه کاهش هزینه های حمل و نقل با  پکسچی

 

نحوه محاسبه هزینه حمل و نقل

  1. ابعاد بسته بندی

ابعاد بسته شما اول از هر چیز در هزینه بسته بندی تاثیرگذار است. اگر در بسته های شما فضای خالی وجود دارد. هنوز این بخش از کار نیاز به مدیریت دقیقتری دارد. از طرفی ابعاد بسته ها در هزینه ارسال هم تاثیرگذار هستند. تمامی شرکت های حمل و نقل در صورتی که حجم بسته شما از میزان استانداردی که با توجه به وزن بسته تعیین شده، بیشتر باشد مبلغ مضاعفی بابت اشغال فضای بیشتر در کانتینر یا ماشین حمل بار از شما درخواست میکنند.

  1. وزن بسته بندی

وزن بسته مهم ترین پارامتر در محاسبه هزینه حمل ونقل است. معمولا شرکت های حمل و نقل لیست قیمت های خود را بطور سالانه متناسب با وزن و ابعاد بسته ها اعلام می کنند که در واقع وزن اهمیت بالاتری نسبت به عوامل دیگر دارد .

  1. مقصد حمل و نقل

در حالت کلی هر چه مقصد ارسالی از شما دورتر باشد هزینه ارسال نیز افزایش می یابد. برای مثال مجموعه پست مناطق ارسالی خود را به 3 دسته ی درون استانی ، استان مجاور و استان دور تقسیم کرده و یا تیپاکس برای تبلیغات و رشد کسب و کار خود نرخ پایین تری را برای شهرهای کوچک نسبت به کلان شهرها تعیین کرده است . حال باید دید کدام نحوه ارسال متناسب با کسب و کار شماست.

 

  1. ارزش محصولات ارسال شده

اگر کالای گرانی ارسال میکنید مشخصا استفاده از بیمه های با سقف پرداختی بالاتر برای ایمن کردن ارسال ، مناسب است اما نمیتوان هزینه آن را نادیده گرفت و باید در برآورد هزینه حمل و نقل ، لحاظ شود.

 

  1. زمان تحویل

بخشی از رضایت مشتریان آنلاین در گرو زمان تحویل هر چه سریعتر است. اگر بسته های خود را تنها از یک مکان خاص ارسال میکنید با بالاتر رفتن تعداد سفارشات و تبعا دورتر شدن مقاصد ارسالی ،تحقق زمان ارسال کوتاه پروسه ای هزینه بر خواهد شد برای مثال در ارسال 2 روزه ار تهران به شهرهای جنوبی باید از پست هوایی استفاده کرد که هزینه بیشتری نسبت به پست زمینی دارد.

  1. مشکلات غیر منتظره

در پروسه ارسال بسته گاها اتفاقات پیش بینی نشده ای از قبیل مفقود شدن بسته یا آسیب دیدگی و تاخیر در حمل و نقل پیش می آید.

در حالی که هرگز نمی توانید دقیقاً پیش بینی کنید که چه اتفاقی خواهد افتاد ، اما در موارد اضطراری باید اطمینان حاصل کرد تا بودجه ای را برای این اتفاقات در نظر گرفته اید.

 

مقایسه نحوه عملکرد پست و شرکت های خصوصی از قبیل تیپاکس یا سپیدبال

برای انتخاب بهترین شیوه حمل و نقل و شرکت طرف قرارداد باید به اولویت های کسب و کار خود توجه کنید.

اگر زمان تحویل سریع مدنظر شما باشد سرویس پیشتاز پست و سپیدبال کارایی بهتری دارند و هزینه بیشتری به شما تحمیل میشود.

لازم به ذکر است که شهرهای تحت پوشش پست نسبت به مجموعه های خصوصی گسترده تر بوده و این سرویس گاها تنها انتخاب شیوه ارسال برای شهرهای دورافتاده میباشد.

برای بسته های زیر 2 کیلوگرم  پست گزینه مقرون به صرفه بوده و با توجه به زمان تحویل میتوانید سرویس مد نظر خود را انتخاب کنید.

با بالاتر رفتن وزن بسته ها رقابت بین این شرکتها تنگاتنگ شده و هر کدام با ارائه خدمات منحصر به فرد سعی در ترغیب مشتری دارند.

تیپاکس با تعیین یک هزینه ثابت برای هر بسته مشتری را ترغیب به بالا بردن وزن سفارش و سرشکن کردن هزینه کرده و برای تعداد بالای سفارش بسته های تخفیفی خود را به مشتریان ارائه میدهد.

این مجموعه هزینه ارسال به شهرهای کوچکتر را پایین تر آورده تا بتواند کسب و کار خود در این شهر هارا رونق بخشد و از طرفی این فرصت را برای مشتریان فراهم آورده تا ارسال به شهرهای کوچک با هزینه کمتر را داشته باشند.

سپیدبال با ارائه خدمات با کیفیت و حتی تحویل یک روزه در کلان شهر ها و دریافت و توزیع رایگان سعی در جلب رضایت مشتریان دارد.

حال باید دید کسب و کار ما با کدامیک از موارد فوق مطابقت دارد.
وزن بسته های ارسالی ما چقدر است؟
زمان تحویل چند روزه را مد نظر داریم؟
شهرهای مقصد مشتریان ما کجاست؟
چه میزان هزینه به حاشیه سود ما آسیبی وارد نمیکند؟

مجموعه های واسطه لجستیک از قبیل پکسچی با همکاری پست و مجموعه های خصوصی مثل تیپاکس و سپیدبال این فرصت را برای مشتریان خود فراهم میسازد تا بهترین شیوه ارسال را برای فروشگاه آنلاین خود انتخاب کنند.

 

چگونه مشاغل کوچک می توانند با 3PL هزینه های حمل و نقل را کاهش دهند

برای مشاغل در حال رشد که به دنبال کاهش هزینه های حمل و نقل هستند ، کار با یک شرکت واسطه لجستیک می تواند تفاوت چشمگیری ایجاد کند.
برون سپاری تکمیل و ارسال سفارشات به شرکت واسطه لجستیک امکان دسترسی به تخفیف و ارائه خدمات بهتربا هزینه کمتر را برای فروشگاه های آنلاین فراهم میسازد تا بتوانند فرصت و بودجه کافی برای پیشرفت کاری خود داشته باشند.

 

هزینه مناسب

هزینه های ارسال در پکسچی متناسب با نوع محصولات محاسبه می شوند و بهترین هزینه برای بسته بندی  و ارسال  ارائه می شود . در نظر داشته باشید که مجموعه هایی مثل پکسچی به واسطه تعداد بالای سفارشات از شرایط ویژه شرکت های حمل و نقل برخوردار هستند.

توزیع موجودی و حمل و نقل سریع

پکسچی به عنوان یک شرکت واسطه لجستیک با داشتن چند شعبه در کلان شهرهایی مثل تهران و مشهد با توزیع موجودی این امکان را برای شما فراهم میکند تا با هزینه ارسال کمتر در کمترین زمان ممکن بسته های خود را به دست مشتریان برسانید.

صرفه جویی در وقت

با همکاری شرکت های واسطه لجستیک مانند پکسچی زمان لازم جهت توسعه کسب و کار برای شما فراهم میشود. به جای هدر دادن وقت درتکمیل سفارشات یا حمل بسته ها به دفاتر پستی ، تمرکز خود را روی پیشرفت و توسعه کار و رضایت مشتریان خود بگذارید.

برای دریافت مشاوره و اطلاعات بیشتر میتوانید بر روی دکمه زیر بزنید