مقدمه

در نگاه اول ارسال ٥٠ سفارش به صورت روزانه كاري آسان  و بي دردسر است اما با نگاهي دقيقتر ارسال ماهانه ١٥٠٠ بسته نيازمند برنامه ریزی و تجهیزات مناسب است. در ادامه اين مطلب به نکاتی که در برنامه ریزی ها باید مورد توجه قرار بگیرند اشاره می کنیم.

مشكلات و دغدغه هاي پيش رو:

انبار

با نگاهي وسيع تر از روزمره ،براي ارسال ١٥٠٠ سفارش به صورت ماهانه به فضايي براي انبار و طبقه بندي كالا نياز است تا نيازهاي ابتدايي از قبيل دما و شرايط محيطي را تامين كرده و با فضايي مناسب امكان دسترسي آسان به محصولات براي بسته بندي را فراهم سازد.بي نظمي و آشفتگي محصولات بلاي جان كسب و كار هاي رو به رشد بوده و توجه زيادي را نيازمند است.

فضاي مناسب براي بسته بندي سفارشات

بسته بندي سفارشات مرحله اي مهم در تكميل سفارشات محسوب ميشود و داشتن فضايي مناسب براي اين كار مثل يك ميز كار بزرگ امري مهم محسوب ميشود و در صورت عدم توجه ، موجب مشكلاتي از قبيل ارسال اشتباهي يا ناقص و يا كثيف شدن محصولات و آسيب به آن ها ميشود و نارضايتي مشتريان شما را در پي دارد.

موجودي مناسب و انبارگرداني

موجودي لازم براي ارسال روزانه ٥٠ سفارش دور از ذهن نيست اما براي تحقق آن بايد تلاش كرد.

چه كالاهايي بيشتر به فروش ميرسد و كدام كالا ها زمان بيشتري در قفسه ها مي مانند؟ براي توليد كدام محصولات بايد زودتر اقدام كنيم؟ انبارگرداني به عنوان يك پروسه زمانبر ، هر چند وقت الزاميست؟ تمامي اين سوالات ميتواند دغدغه كسب و كار شما و پاسخ مناسب راهي براي پيشرفت و توسعه فروشگاه شما باشد.

كادر مجرب

در صورت عدم استفاده از نيروهايي با تجربه در این زمینه، وقت زيادي صرف بسته بندي سفارشات شده، كيفيت بسته بندي پايين آمده و حتي ممكن است استفاده بي رويه از مواد اوليه اي مثل چسب به صورت بلند مدت هزينه ي چشمگيري را به حاشيه سود شما تحميل كند.

پيگيري مرسولات

پيگيري سفارشات ارسال شده براي سرويس دهي مناسب به مشتريان امري ضروريست ، اما اين كار گاها پروسه اي زمانبر و پيچيده بوده و نيازمند تخصيص نيرو و هزينه مي باشد و به عنوان يكي از ابتدايي ترين انتظارات مشتريان محسوب ميشود و نيازمند توجه لازم است.

انتخاب بهترين شركت حمل و نقل

كدام سرويس بهترين گزينه براي ارسال مرسولات شماست؟  زمان تحويل مرسولات مد نظر شما با كدام مجموعه متناسب است؟ وزن بسته هاي شما چه سرويسي را طلب ميكند؟ كدام مجموعه پايين ترين قيمت را به شما ارائه ميدهد؟ آيا ارسال روزانه بسته ها به دفاتر پستي براي شما هزينه بر و زمانبر است؟

پاسخ به اين سوالات دغدغه تمامي فروشگاه هاي آنلاين است.

تامین مواد اولیه

مواد اولیه مورد نیاز مانند پاکت یا کارتن مناسب جهت بسته بندی و ارسال سفارشات از دو جهت دغدغه فراوانی برای صاحبان مشاغل ایجاد میکند.

  • محصول با کیفیت و مقرون به صرفه را از کجا تهیه کنند؟
  • محصول در چه تیراژی تولید شود تا صرف اقتصادی داشته باشد؟

عرضه محصولات با بسته بندی مناسب و با کیفیت و در عین حال با کمترین هزینه ممکن نیازمند پاسخ مناسب به سوال های مطرح شده است.

سامان دهي سفارشات مرجوعي

در فروشگاه هاي آنلاين مرجوعي سفارشات امري اجتناب ناپذير است، با سمان دهي مناسب ميتوان در هرينه ها صرفه جويي كرده و در صورت امكان كالاي مرجوعي دوباره به موجودي اضافه شده و آماده ارسال مجدد شود. اما اين كارنيازمند پيگيري مناسب و امري زمانبر است و بسياري از مجموعه ها با كم توجهي، ضرر زیادی را متحمل میشوند.

 

راه حل های پیشنهادی

١- استفاده از سيستم انبارداري مدرن و ابزار مناسب

برای تحقق این هدف نیاز به فضای کافی برای نگهداری و انبار کالا، فضایی مناسب برای بسته بندی سفارشات، نرم افزار انبارداری برای مدیریت موجودی و ورودی و خروجی محصولات، تخصیص نیرو برای بسته بندی سفارشات، استفاده از ابزار آلاتی از قبیل بارکداسکنر برای بالا بردن دقت کار، تامین مواد اولیه لازم مانند کارتن و پاکت متناسب با محصول، تخصیص نیرو برای پیگیری سفارشات و مدیریت بسته های مرجوعی میباشد.

انجام موارد فوق نیازمند تامین بودجه و صرف وقت زیاد است.

2- همکاری با دستیار لجستیکی پکسچی

1- انبارداری

پکسچی محصولات شما را با در نظر گرفتن شرایط لازم، در محیطی امن انبارش می کند

2- شفافیت روند کار

می توانید تمامی اطلاعات کالا ها و وضعیت سفارش های خود را در پرتال پکسچی مشاهده کنید 

3- بسته بندی

با در اختیار داشتن تجهیزات لازم، مقرون به صرفه ترین و شکیل ترین بسته بندی را ارائه می دهیم

4- سفارشات مرجوعی

متناسب با نوع محصول و استاندارد های شما، بهترین راه حل ها جهت مدیریت مرجوعیات را ارائه میدهید

5- ارسال سفارشات

بطور روزانه پس از دریافت سفارشات شما سریعا آنها را بسته بندی و ارسال می کنیم و روند پیگیری را نیز تیم پکسچی بر عهده میگیرند

نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد خدمات پکسچی دارید ؟