مقدمه

گرچه دیجیکالا هنوز در راس فروش آنلاین قرار دارد، اما برندهای DTC (Direct to customer) همچنان به تکامل خود ادامه می دهند و سهم بازار را به خود اختصاص می‌دهند. برندهای مشهوری مانند رنگی رنگی  در حال حاضر با استفاده از استراتژی DTC فعالیت خود را گسترش داده اند. یکی از بزرگترین دلایل رشد  DTC، خدمات پایان به پایان  (end to end)  است. این نوع شرکت ها طیف گسترده‌ای از راه‌حل‌ها را ارائه می دهند که به شرکت‌های DTC  کمک می کند با سرعتی باور نکردنی به رشد و گسترش خود بپردازند.

راه حل های تجارت الکترونیک پایان به پایان چیست؟

ٍEnd to End

راه حل های پایان به پایان، نوعی فناوری و خدمات است که به برندهای DTC در زمینه های مختلف از بازاریابی گرفته تا پرداخت و تحویل، ارائه می شود. بسیاری از این شرکت ها با یکدیگر همکاری می‌کنند تا یک راه حل اختصاصی برای برندهای DTC ارائه دهند، به طوری که بتوانند با صرفه جویی در هزینه و وقت و افزایش خدمات در رقابت باقی بمانند.

 خدمات end to end چه چیزهایی را شامل می شود؟

 

از آنجایی که راه اندازی یک کسب و کار الکترونیک پیچیده است، ارائه همه خدمات با استاندارد های بالا توسط یک مجموعه امکانپذری نیست. خدمات پایان به پایان به گونه ای طراحی شده است که با ادغام با فعالیت های شما بخشی از دغدغه های شما را با استاندارد های شما برطرف کنند.  اینگونه خدمات در کسب و کار های الکترونیک شامل موارد زیر هستند:

پلتفرم های تجارت الکترونیک

جهت ایجاد یک فروشگاه آنلاین  نیاز به یک بستر یا پلتفرم فروشگاهی است. این کار می تواند پرهزینه و زمانبر باشد. پلتفرم های تجارت الکترونیک با ارائه امکانات لازم جهت راه اندازی سایت فروشگاه آنلاین در کوتاه ترین زمان ممکن این مسائل را حل می کنند. برخی از پلتفرم های مشهور تجارت الکترونیک شامل Shopify, BigCommerce  Squarespace, Wix  والبته پر طرفدار ترین آنها در ایران،   WooCommerce است.

فرایند پرداخت

با گسترش فعالیت فروشگاه های اینترنتی، سرویس دهنده های مالی نیز خدمات خود را گسترش داده اند و امروز شما روش پرداخت خود را میتوانید از طیف گسترده این خدمات انتخاب کنید.

پرداخت در محل. یکی از روش های محبوب مشتری های آنلاین، پراخت در محل است که با عقد قرارداد با پست و درخواست خدمات COD  امکان پذیر می شود. شرکت های واسطی هم وجود دارند که این خدمات را با کمی تغییر در روند کار ارائه می دهند تا ساده تر و سریعتر به این خدمات دسترسی داشته باشید.

پرداخت آنلاین. برای دریافت درگاه پرداخت ابتدا نیاز به نماد اعتماد الکترونیک (enamad) دارید و سپس می توانید برای دریافت درگاه اقدام کنید و روند آن را پشت سر بگذارید. با این حال سرویس هایی مانند زرینپال و آسان پرداخت این روند را کمی ساده تر و قابل دسترس تر کرده اند و میتوانید با سرعت بیشتر و بدون نیاز به طی کردن روند های قبل، درگاه خود را دریافت کنید و بر روی پلتفرم فروشگاهی خود نصب کنید.

کیف پول.  یکی از روش های جدید که هنوز به اندازه درگاه های پرداخت محبوبیت کسب نکرده است، استفاده از خدمات کیف پول الکترونیک است که در حال حاضر شرکت آسان پرداخت بزرگترین ارائه دهنده این خدمات است. برای اطلاعات بیشتر در مورد این روش پرداخت به وبسایت آسان پرداخت مراجعه کنید.

بازاریابی دیجیتال

برندهای DTC برای حفظ موقعیت رقابتی خود می‌بایست از استراتژی های بازاریابی دیجیتال استفاده کنند. بسیاری از کسب و کارهای DTC با تکیه بر اینستاگرام  به رشد چشمگیری دست یافته اند. اما با افزایش هزینه تبلیغات موانع ، بیش از هر زمان دیگری شده است.

بازاریابی در فضای وب یکی دیگر از خدماتیست که در سال های اخیر رشد چشمگیری داشته است .

راه اندازی کمپین های تبلیغاتی، توجه به سئو، معرفی محصول در شبکه های اجتماعی و تولید محتوا و  بسیاری روش های دیگر میتواند کانال های تبلیغاتی خوبی برای شما باشند . انتخاب کانال مناسب باید با توجه به نوع محصول، استراتژی بازاریابی شما و میزان بودجه انتخاب شود.

خدمات پایان به پایان در بخش بازاریابی توسط مجموعه های ارائه  می شود که  طراحی، تولید محتوا، مدیریت شبکه های اجتماعی و فعالیت های برندیگ را بر عهده می گیرند . یکی از این مجموعه ها که پکسچی تجربه همکاری موفق با آن را داشته، رایا مارکتینگ است

انبارداری و سفارش گردانی

بسته بندی و ارسال سفارشات نیاز به زمان و هزینه قابل توجهی دارد. بسیاری از کسب و کار های رو به رشد برای رهایی از این دغدغه ها و تمرکز بر روی بخش های دیگر، از خدمات تکمیل سفارشات شرکت های پایان به پایان استفاده می کنند. با این خدمات کسب و کار ها خیال خود را از کیفیت و سرعت ارسال سفارشات راحت می کنند.

برای هر کسب و کار در حال رشد مدیریت انبار کاری دشوار است، به ویژه برای محصولاتی که در مکان های مختلف انبار شده است. همکاری با یک شریک خدمات لجستیک ثالث (3PL) که نرم افزار مدیریت موجودی کالا و ERPS را ارائه دهد می‌تواند روند ردیابی موجودی کالا در لحظه را سهولت بخشد.

پکسچی یکی از قدیمی ترین مجموعه ها در ارائه خدمات انبارداری به فروشگاه های آنلاین است. با استفاده از پورتال پکسچی، شما همیشه به موجودی های بروز خود در انبار های مختلف دسترسی دارید و تیمی متخصص مسئولیت انجام کار ها را بر عهده میگیرد.

برندسازی

بسته بندی محصول نیز می‌تواند به برند سازی کمک کند. آخرین باری که محصولی را از دیجیکالا سفارش دادید به یاد آورید. با وجود آن که از برند ثالث خریداری کردید، اما بسته بندی آن به شکل بسته بندی با برند دیجیکالا بود. شما تنها در صورتیکه به تگ محصول و یا برچسب آن نگاه می انداختید، می توانستید تشخیص دهید که از یک برند متفاوت سفارش داده اید.

به کمک راه حل های بسته بندی سفارشی پکسچی می توانید به برند خود کمک کنید تا برجسته شود و یک تجربه جعبه گشایی استثنایی به مشتری ارائه دهد که اثری ماندگار داشته باشد.

پشتیبانی مشتری

خدمات پشتیبانی مشتری پایان به پایان به برندهای DTC کمک می کند تا درخواست های مشتری را مدیریت کنند و رضایت او را بهبود بخشند. با ادغام راه حل پشتیبانی مشتری با پلتفرم تجارت الکترونیک می توانید بدون راه اندازی مرکز تماس، از چندین سرویس، اطلاعات مشتری را به دست آورده و در صورت لزوم از مشتری پشتیبانی صحیح به عمل آورید. بسیاری از برندهای DTC با برون سپاری خدمات مشتری می توانند مسائل مربوط به او را به سرعت حل و فصل کنند.

یکی از مجموعه هایی که چنین خدماتی را در ایران ارائه می دهند گروه حامی سان است .

چگونه  3PLS می تواند از تکمیل سفارش پشتیبانی کند؟

بسیاری از برندهای DTC از تخصص، بودجه و فناوری لازم برای مدیریت شبکه تکمیل سفارش و لجستیک برخوردار نیستند. بسیاری از خرده فروشان مطرح سال ها زمان و میلیون ها تومان برای ایجاد زیرساخت‌های لازم تجارت الکترونیک صرف کرده اند و از این رو رقابت برای برندهای تجارت الکترونیک جدیدتر را دشوارتر ساخته اند. همین جا است که  خدمات لجستیک شخص ثالث مانند  پکسچی ظاهر می شود.

پکسچی   یک 3PL   مبتنی بر فناوری است که  خدمات انبارداری و تکمیل سفارش و نرم افزار اختصاصی ارائه می دهد و می تواند باعث بهبود زمان ارسال، کاهش هزینه های حمل و نقل و سهولت پاسخگویی به مشتری ها شود.

پکسچی

 مدیریت موجودی کالا و انبارداری

مدیریت صحیح موجودی کالا می تواند به چند روش در بهینه سازی انبارداری و آماده سازی برای موارد غیر منتظره مانند مشکلات مربوط به تامین کننده و یا افزایش تقاضای محصول کمک کند. با انبارداری کالا توسط 3PLS  مانند پکسچی می توانید در چندین مرکز پردازش به انبار موجودی کالا دست یابید و در عین حال تنها از طریق یک پورتال  موجودی کالا را ردیابی کنید. پکسچی همچنین یک ابزار تجزیه و تحلیل و گزارش دهی رایگان است که به شما کمک می کند میزان موجودی برای درج سفارش و نگهداری آن را تعیین کنید.